Radość Dawania

Roztropny rozważa, w co warto się angażować.

Król Salomon, 935 r. p.n.e

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, którzy w swoim życiu pragną wdrażać wartości Pisma Świętego także w zakresie gospodarowania środkami materialnymi, będąc otwartymi na potrzeby innych. Promujemy styl życia oparty na hojności.

Spośród bardzo wielu dziedzin życia wartych wsparcia, wybieramy głównie te, które bezpośrednio łączą się z rozwijaniem duchowego życia ludzi: ewangelizacji i pomocy w stawaniu się uczniami Jezusa Chrystusa. Szereg projektów obejmuje także pomoc charytatywną, łączącą się z rozwojem człowieka.  

Zależy nam, by stworzyć bezpieczne środowisko otwartych, majętnych osób wierzących które mogłyby wymieniać się swoimi doświadczeniami, dzielić pomysłami i radami, ale także – całkowicie dobrowolnie, z „ochotnego serca” – wspierać strategiczne projekty, by zmieniać nasz kraj na lepsze.

Będąc chrześcijanami różnych denominacji, spotykamy się w atmosferze życzliwości i zrozumienia. Łączy nas pasja związana z realizacją celu dużo większego niż my sami – dlatego właśnie chcemy wykorzystywać umiejętności sprawdzone w biznesie do pomocy innym.

Forum Hojności powstało z inicjatywy Adama Wałacha, który razem z braćmi Waldemarem i Mariuszem, przeszedł drogę od założenia dobrze prosperującej firmy w Republice Czeskiej, przez zdobycie nagrody Ernst & Young Entrepreneur of the Year, sprzedaż firmy i założenie nowej, inwestycyjnej o globalnym zasięgu, równocześnie zakładając jedną z największych fundacji chrześcijańskich w Europie oraz strukturę EGCC (European Great Commission Colaboration), której jesteśmy częścią. Pomysł służenia innym swoim majątkiem został podchwycony przez około 50 Polaków i Polek, przeważnie par małżeńskich, zaangażowanych w Forum Hojności. W ciągu ostatnich 3 lat udało się zebrać około 2,5 miliona złotych na 18 różnych projektów.

Wszystkie osoby podzielające nasze zainteresowania i wartości serdecznie zapraszamy do współpracy.

Wizja

Chcemy zobaczyć ruch ludzi hojnych, wspierających i rozwijających strategiczne inicjatywy chrześcijańskie w Polsce. 

Misja

Forum Hojności istnieje by:

Budować relacje przyjaźni i zaufania wśród ludzi biznesu, by wspólnie dzielić się doświadczeniem życiowym, inicjować współpracę i zachęcać do hojności

Inspirować majętne osoby do dzielenia się swoimi zasobami i finansowania wartościowych projektów, które każdy z uczestników może proponować. Razem można więcej!

Budować relacje przyjaźni i zaufania wśród ludzi biznesu, by wspólnie dzielić się doświadczeniem życiowym, inicjować współpracę i zachęcać do hojności

Inspirować majętne osoby do dzielenia się swoimi zasobami i finansowania wartościowych projektów, które każdy z uczestników może proponować. Razem można więcej!

Wartości

Przyjaźń

Budowanie relacji życzliwości i otwartości w oparciu o wspólne pasje i cele, w bezpiecznym środowisku samych darczyńców.

Zaufanie

Uzyskane poprzez profesjonalną, transparentną komunikację i reakcję na konstruktywne rady.

Strategiczna hojność

Określanie priorytetów w oparciu o doświadczenie, biorąc pod uwagę skalę i mierzalne rezultaty wspieranych działań.

Fundament

Najwyższym autorytetem jest dla nas nauczanie Pisma Świętego i na nim chcemy budować swoje życie i decyzje.

Wydarzenia

Wszystkie organizowane przez nas wydarzenia odbywają się wyłącznie w gronie zaproszonych gości. Jeśli chciałbyś otrzymać takie zaproszenie, skontaktuj się z naszym koordynatorem krajowym, dr Wojtkiem Kowalewskim, e-mail: wojtek@forumhojnosci.pl .

Najbliższe terminy:

Spotkanie Forum Hojności, 3 marca 2023, godz. 14.30 do 4 marca, 2023, godz. 15.00 w hotelu Prezydent w Spale (link: https://www.prezydenthotel.pl/)

Prague Summit, 20 – 22 kwietnia, 2023 w Czeskiej Pradze

Kolejne Spotkanie Forum Hojności oraz Marketplace: 10 – 11 listopada, 2023

Koszt uczestnictwa: według opłat hotelowych. Zachęcamy do przybycia wraz z współmałżonkami.

Opinie

Byłem już na wielu konferencjach czy warsztatach w tematyce finansów, ale na żadnej z nich nie doświadczyłem tak szczerej, otwartej i bezpiecznej atmosfery. Droga hojności nie tylko poszerzyła moją perspektywę odnośnie roli hojności w Królestwie Bożym, ale była dla mnie osobistym i bardzo praktycznym doświadczeniem Boga w wymiarze mojego powołania. Poznałem tam ludzi, którzy temat traktują bardzo na serio. Ich świadectwa, praktyczne rady, są dla mnie nie tylko ogromną zachętą, ale przykładem tego, gdzie sam chciałbym dojść w ciągu najbliższych lat. Zachęcam Ciebie do wzięcia udziału w drodze hojności, dla mnie osobiście droga hojności stała się drogą mojego życia.

Mariusz Sand

Właściciel Nienudno.pl i Futuro Games

Droga Hojności to doskonały czas aby zobaczyć po co, jak i wobec kogo być Hojnym, aby dostrzec jak Bóg zaplanował i rozumie Hojność! Spotkanie Drogi Hojności świetnie przygotowane i prowadzone przez Hojnych ludzi, daje dużą dawkę zrozumienia, zachęty i inspiracji aby chodzić Bożymi drogami – być Hojnym! Bardzo polecam!!!

Grzegorz Wojewódka

Właściciel Kwadrat Polska

Udział w Drodze Hojności ponad rok temu otworzył przed nami wiele nowych dróg, na których Bóg pobłogosławił nas ponad wszelką miarę. Mieliśmy okazję poznać ciekawych ludzi, z którymi aktualnie spotykamy się na małej grupie i przez których wzrastamy w wierze. Otrzymana nauka o hojności, towarzyszy nam do dzisiaj. Dla nas najbardziej wartościowe były przykłady przedsiębiorców ukazujące, jak oni zdecydowali się przekazywać dalej błogosławieństwo w sferze finansowej, które otrzymali od Boga. Równie inspirujące były rozmowy z innymi uczestnikami, którzymierzą się z bardzo podobnymi problemami, jak każdy z nas. Mogliśmy zaczerpnąć z nich wielepraktycznych rozwiązań i inspiracji. Zdecydowanie polecamy!

Tomek Bujok i Magdalena Gawłowska-Bujok

Założyciele No Fluff Jobs

Kiedy masz więcej niż potrzebujesz, zbuduj dłuższy stół, a nie wyższy mur. Jestem przekonany, że właściwe zrozumienie perspektywy hojności, może mieć bezpośredni wpływ na głębokie zmiany wokoło nas. Gorąco polecam poświęcenie tych kilku chwil, które mogą być początkiem istotnych zmian w Twoim życiu.

Filip Majchrowski

Prezes Zarządu FM Capital i FM Aldentro wchodzących w skład grupy kapitałowej ATM Grupa S.A.